Papír a průmyslová hygiena

Papír je nedílnou součástí každodenního života a my se s ním setkáváme při různých příležitostech - od standardního kancelářského papíru přes nákupní tašky k výlohám obchodů. Zákazníci čerpají výhody z našich mnoholetých zkušeností v papírenském a obalovém průmyslu i z našich inovativních nápadů. Pokud máte další otázky nebo potřebujete více informací, nebo se jen chcete dozvědět více o tomto fascinujícím materiálu, neváhejte kontaktovat naše vyškolené kolegy.

 

 

 

Bez ohledu na to, v jakém oboru působíte, naše kompletní řada vysoce kvalitních produktů pro všechny kategorie toalet a umýváren je pečlivě navržena tak, aby vám pomohla udělat ten správný dojem při péči o vaše zákazníky i pracovníky. Naše prověřené a otestované kombinace vám umožní snadný výběr, protože jsou založeny na běžných potřebách našich zákazníků.

V naší široké nabídce naleznete i celou řadu doplňkových výrobků, jako jsou osvěžovače vzduchu, odpadkové koše, papírové kapesníky, hygienické sáčky, čistič WC sedátek a papírové podložky.

 

Faktory, které je třeba zvážit

Bezpečné okolí

V prostředí, kde je hygiena na prvním místě, je velmi důležité posoudit dopad, jaký může mít využívání horkovzdušných sušáku na okolí. Proud vzduchu o velmi vysoké rychlosti pravděpodobně povede k většímu rozptylování vlhkosti a bakterií z mycí stanice do dalších oblastí, mikroby na povrchu, kterého se lidé často dotýkají, nebo v oblasti přípravy jídel, mohou být zdrojem nákazy.

Zachování úrovní hygieny

Zásobníky na papírové ručníky i horkovzdušné sušáky je nutné v zájmu udržení vysoké úrovně hygieny pravidelně čistit. Vzhledem k tomu, že se uvnitř horkovzdušných sušáků (typ jet air) zachycuje zbytková voda, budou takové sušáky s největší pravděpodobností vyžadovat častější čištění než zásobníky na papírové ručníky, a někdy dokonce bude nutné použít chemické dezinfekční přípravky.Při změně způsobu sušení rukou je pro účely dodržení zásad analýzy rizika kritických kontrolních bodů (HACCP) důležité, aby byly všechny režimy otírání nebo čištění přezkoumávány a aktualizovány na základě analýzy nebezpečí a rizik. Výsledky takové analýzy je třeba interně ověřit.

Hygiena rukou

Pro maximální hygienu v mycích stanicích lze mýdlo a vodu doplnit dezinfekčními prostředky na ruce (mějte však na paměti, že dezinfekční prostředky fungují nejlépe při použití na suché ruce). Při sušení se papírové ručníky dávkují jeden po druhém. Tím je zaručeno, že se ruce uživatele nedostanoudo přímého kontaktu s kontaminovanými povrchy. Ručníky navíc pomáhají odstraňovat mikroorganizmy z pokožky. Mimo to je lze použít k osušení předloktí či paží, což by v případě jet air sušáku bylo mnohem obtížnější.

 

Rušivý hluk

Jet air sušáky generují až 90 dB1 – pokud stojíte 0,5 m od vzduchového sušáku,je to podobné, jako kdybyste slyšeli těžký nákladní vůz projíždějící 3 metry odvás. Takový hluk může být rušivý, například ve výrobních závodech nebo jiných provozovnách, kde jsou pracoviště umístěna v blízkosti mycích stanic.

Skutečné náklady

Při používání papírových ručníků zaplatíte skutečně za to, co použijete. Provozní náklady mohou být vyšší, ale vždy odpovídají skutečně použitému množství.Horkovzdušné sušáky vyžadují počáteční investici, následují provozní náklady udávané spotřebou energie, častějším čištěním a výměnou filtru. Doba návratnosti může být dlouhá – podle toho, kolik sušáků je potřeba pro uspokojení potřeb v době provozní špičky. A pokud se sušák porouchá, je nezbytné zajistit alternativní způsob sušení rukou, aby se předešlo případným prostojům ve výrobě.

Účinnost

Pokud na vašich toaletách a v umývárnách dochází ke zvýšení provozu(k provozním špičkám), například na konci pracovní směny nebo během přestávek,musí být systém sušení rukou schopen tuto situaci zvládnout. Mějte na paměti,že papírové ručníky může využít přibližně 10 lidí za minutu, zatímco horkovzdušné sušáky typu jet air zvládnou za stejnou dobu osušit ruce 3 lidem.

Umístění

Horkovzdušné sušáky vyžadují napájení, proto nemohou být vždy umístěny tam,kde je to příhodné, například v těsné blízkosti umyvadel. Voda odkapávající z rukou po cestě k sušáku zvyšuje nebezpečí uklouznutí.

Chcete vědět více? Napište nám, ozveme se Vám.